Aktuální anketa: TOP 10 hudba SF+F seriálů

 

Novinky< Novější Starší >

 18.7. 2013Autor: Fighter 

Report ze SoundtraConu 2013

Poslední­ ročník SoundtraConu je úspěšně za námi. Report, který sepsal Kalidor, si můžete přečíst zde, případně v Archivu.


 

 24.6. 2013Autor: Fighter 

Záznamy koncertů a dokumenty

Kromě přednášek a soutěží se můžete na SoundtraConu přijít podívat i na celou řadu zajíavých dokumentů a záznamů koncertů filmové hudby. Letos jsme si pro vás připravili hned několik lahůdek. V pátek v noci od 23 hodin začneme záznamem koncertu Alien: A Biomechanical Symphony, který se uskutečnil v roce 2008 na mezinárodním festivalu filmové hudby v Tenerife na Kanárských ostrovech. Na programu bylo to nejlepší ze slavné sci-fi ságy o vetřelcíh, ke které hudbu skládali Jerry Goldsmith, James Horner, Elliot Goldenthal a John Frizzell. Jako speciální přídavek zazněla i hudba Briana Tylera z filmu Aliens vs. Predator: Requiem. Hned poté bude od půlnoci následovat záznam koncertu Hanse Zimmera, který proběhl v roce 2010 v Los Angeles na slavnostní premiéře sci-fi filmu Počátek režiséra Christophera Nolana.

V sobotu ráno od 9 hodin si rozhodně nenechte ují­t záznam koncertu John Williams: Concert in Boston, který proběhl v roce 1997 u příležitosti vydání­ kompilace The Hollywood Sound a tří 2CD speciální­ch edic Star Wars trilogie. Orchestr Boston Pops pod taktovkou Johna Williamse hrál slavné oscarové melodie a hudbu ze Star Wars trilogie. Večer od 19 hodin vás pak čeká dokument Howard Shore: The Lord of the Rings Symphony, který pojednává o uvedení­ symfonie Pána prstenů skladatele Howarda Shora. V dokumentu jsou kromě rozhovorů s tvůrci použity i záběry ze samotného koncertu! V noci se pak od 23 hodin můžete přijí­t podí­vat na záznam koncertu Hollywood in Vienna 2011, který proběhl v roce 2011 na stejnojmenném vídeňském festivalu filmové hudby. Speciální­m hostem večera byl tehdy filmový skladatel Alan Silvestri (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump, Mumie se vrací­, apod.), jehož tvorbě byla věnována větší část koncertu.

V neděli večer od 18 hodin je na programu záznam koncertu Michel Legrand: Live in Brussels slavn?©ho francouzsk?©ho skladatele Michela Legranda (Tři mušketýři, Nikdy neří­kej nikdy, Slečinky z Rochefortu, Pří­pad Thomase Crowna, Yentl, Léto roku 1942), který proběhl v roce 2005 v Bruselu. Poslední­ projekcí­ letošní­ho SoundtraConu bude dokument s názvem Erich Wolfgang Korngold: The Adventures of a Wunderkind, který je věnovaný legendární­mu filmovému skladateli zlaté éry Hollywoodu Erichu Wolfgangu Korngoldovi, který se narodil v Brně. Všechny dokumenty a většina záznamů koncertů je vybavena českými titulky. Bližší­ informace najdete v programu. Fanoušky sci-fi a fantasy jistě poteší­, že většina záznamů koncertů (a jeden dokument) obsahuje­ hudbu právě z filmů těchto dvou žánrů oblíbených na Festivalu fantazie. Pro tento účel Kalidor vytvořil i následují­cí­ plakátek s informacemi o konkrétních sci-fi a fantasy filmech, jejichž hudba zazní­. 

 18.6. 2013Autor: Fighter 

Soutěžte se SoundtraConem!

Stejně jako na loňském SoundtraConu se i letos ůžete těšit hned na několik soutěží­, na kterých opět můžete vyhrát krásné diplomy Hanky Vítkové a spoustu zají­mavých soundtracků. Hned v sobotu 29. června od 12 hodin vás čeká již tradiční­ poznávačka hudební­ch ukázek ze soundtracků s názvem Soundtrackové hádanky, kterou pro vás připravil Anthony. Jako obvykle budou ukázky jednodušší a cí­lené na široké publikum se zájmem o filmovou hudbu. Doporučujeme všem se soutěže zúčastnit, protože cenu si stejně jako loni odnese hned 10 soutěžící­ch, kteří­ poznají­ nejvíce ukázek! Ten samý den odpoledne v 17 hodin si můžete přijít zasoutěžit v zábavné hře Poznej skladatele filmové hudby, jejíž autorkou a realizátorkou je Hana´an. Z této poznávačky skladatelů si diplom a cenu odnese prvních 5 úspěšných soutěžicí­ch.

Na loňském SoundtraConu si mohli fanoušci Johna Williamse otestovat svoje znalosti hudby tohoto významného filmového skladatele. Letos si E-Wan připravil podobnou soutěž pro fanoušky další­ legendy filmové hudby. Soutěž Jerryho Goldsmithe proběhne v neděli 30. června od 12 hodin. Bude opět rozdělena na poznávačku hudební­ch ukázek z Goldsmithových soundtracků a na teoretickou část, ve které si soutěžící­ v několika otázkách ověří­ své znalosti Goldsmithova života a díla. Prvních pět míst si odnese krásný diplom Hanky Vítkové a samozřejmě i nějaký ten soundtrack. Absolutní ví­těz zí­ská soundtracky hned dva a k tomu diplom s titulem Největší fanoušek Jerryho Goldsmithe. Vyhlášení vítězů všech těchto soutěží proběhne v neděli odpoledne v 17 hodin. Takže pokud se některé z těchto tří soutěží zúčastníte, tak byste na vyhlášení rozhodně neměli chybět!!! V druhé části pořadu hned po rozdání cen pak můžete diskutovat s členy organizačního týmu o úspěších a neúspěších všech dosavadních ročníků SoundtraConu, který je letos naposledy.

Jistě vás zají­má, co všechno můžete vyhrát za soundtracky. Abychom vás trochu nalákali na to se účastnit co nejvíce našich soutěží­, tak neprozradíme, na které z nich můžete vyhrát ten či onen soundtrack. Pouze prozradíme, že vzhledem k počtu soutěží a oceněných m?íst jich je opravdu hodně! Je jich dokonce tolik, že všichni tři vítězové soutěží si kromě diplomu neodnesou jen jednu cenu, ale hned dvě! Poděkovat za to můžeme štědrým sponzorům, kteří CDčka do soutěží věnovali. Jsou jimi vydavatelství­ soundtracků La-La Land Records, Film Score Monthly a Tadlow Music a štědří dárci z řad soundtrackářů. Všem sponzorům a dárcům srdečně děkujeme, jmenovitě pak Dealerovi, Stevovi, Ziovi, Jamesi Fitzpatrickovi z Tadlow Music, Lukasu Kandallovi z Film Score Monthly a dvojici MV Gerhard a Matt Verboys z La-La Land Records! 

 12.6. 2013Autor: Fighter 

Pán prstenů na SoundtraConu

Letošní poslední ročník SoundtraConu bude kromě jiného věnován i hudbě ze slavné filmové trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona. Můžete se těšit na tři přednášky, které postupně rozeberou hudební témata ze všech tří filmů. Hned v sobotu odpoledne od 15 hodin to bude přehled hudebních témat ze Společenstva prstenu. V neděli dopoledne od 10 hodin budou následovat Dvě věže a večer ve 20 hodin Návrat krále. Více informací i s anotacemi najdete v programu.

Kromě těchto tří­ přednášek se ještě v sobotu od 19 hodin můžete přijí­t podí­vat na dokument s názvem Howard Shore: The Lord of the Rings Symphony o Symfonii Pána prstenů, kterou skladatel Howard Shore vytvořil na podkladě své hudby ze slavné filmové trilogie. Kromě rozhovorů s autorem dokument obsahuje i velké množství­ záběrů ze samotného koncertní­ho uvedení této symfonie. Už jen kvůli nim stojí­ tento dokument rozhodně za vidění­! 

 25.5. 2013Autor: Fighter 

Program SoundtraConu 2013

Letošní SoundtraCon bude zřjmě poslední! Pokud se chystáte do Chotěboře přijet a zajímá vás, co všechno vás čeká, tak se podívejte na náš program. Najdete zde nejen kompletní časový rozpis všech přednášek, soutěží a promítání dokumentů a videozáznamů koncertů, ale i anotace, které obsahují stručný popis, o čem daný pořad bude. Podoba programu se samozřejmě ještě může změnit. Doufáme, že vás zaujme a že si letošní poslední SoundtraCon přijedete náležitě užít! Připomínáme, že na Festival fantazie, na kterém SoundtraCon ve dnech od 28. do 30. června 2013 proběhne, se můžete přihlašovat v systému AMBER. A pokud tak učiní­te do konce května, můžete ušetřit až 20% z celkové ceny vstupného!


 

 13.5. 2013Autor: Fighter 

Vítězka soutěž o volňásek

Volnou vstupenku na jeden den programu Festivalu fantazie zí­skává Zuzana Vavrečková, která stejně jako loni jako jediná správně odpověděla na všech 10 otázek naší­ soutěže. Gratulujeme!!


 

 22.4. 2013Autor: Fighter 

Soutěž o volňásek

Pro ty z vás, kteří­ se i letos chystáte na SoundtraCon, jsme si opět připravili malou soutěž, ve které máte jedinečnou možnost vyhrát volnou vstupenku na celý den programu Festivalu fantazie, jehož bude SoundtraCon součástí­. Stačí­, když správně odpoví­te na následují­cí­ch 10 otázek. První­ch 5 otázek se týká pří­mo SoundtraConu (správné odpovědi na většinu z nich najdete na našich stránkách), zatímco ve zbývají­cí­ch si prověří­me, jak se orientujete ve světě filmové hudby.
Takže hodně štěstí a směle do toho!

1) V jakém termínu proběhne letošní šestý ročník SoundtraConu?
2) Který skladatel loni prostřednictvím videa odpovídal na naše dotazy?
3) Kterým dvěma významným českým skladatelům byly loni věnovány přednášky na SoundtraConu?
4) Jaký soundtrack zví­tězil v naší­ anketě Nejlepší hudba ze sci-fi, fantasy a hororových seriálů?
5) Které dva zahraniční filmové skladatele jste mohli osobně potkat na SoundtraConu?
6) Jak se jmenuje dvorní­ skladatel režiséra J.J. Abramse?
7) Pro kterou slavnou filmovou sérii John Williams neskládal hudbu?
Indiana Jones, Star Wars, Harry Potter, Spider-Man, Čelisti, Jurský park
8) Kteří dva skladatelé byli v listopadu 2012 hosty charitativní­ akce Concert For Help?
9) Kdo je autorem hudby k připravovanému celovečerní­mu filmu o Supermanovi?
10) Který skladatel a za jaký soundtrack letos zí­skal Oscara za nejlepší hudbu?

Uzávěrka soutěže je 12. května 2013.
Své odpovědi posí­lejte na e-mail soundtracon@sff.cz. V předmětu ponechte "SoundtraCon - soutez o volnasek". Jinak se totiž může stát, že váš mail nebude zpracován. V textu zprávy, prosím, napište vždy čí­slo otázky a správnou odpověď. Samozřejmě nezapomeňte uvést své jméno a pří­jmení­, eventuelně přezdí­vku. Ten z vás, kdo správně zodpoví­ nejvíce otázek, vyhrává a získá čí­selný kód volňásku, který ví­tězi nejpozději do 19. května zašleme mailem. V případě, že by vás bylo více se stejným počtem správných odpovědí­, ví­tězí ten, kdo je odešle jako první.
Volňásek můžete použít při přihlašování­ na Festival fantazie v systému AMBER.


 

 7.3. 2013Autor: Fighter 

SoundtraCon na Festivalu fantazie 2013

V pořadí šestý ročník SoundtraConu proběhne v termí­nu od pátku 28. června do neděle 30. června. SoundtraCon je určen pro všechny lidi, kteří se zají­mají o filmovou hudbu a filmové skladatele. Již tradičně bude součástí Festivalu fantazie, který se bude konat v Chotěboři od pátku 28. června do neděle 7. července 2013. Budeme se těšit na vaši hojnou účast!


 

< Novější Starší >

 

FF baner