Aktuální anketa: TOP 10 hudba SF+F seriálů

 

Festival fantazieCo to vlastně ten Festival fantazie je?
Festival fantazie se každoročně koná na začátku července v Chotěboři (kraj Vysočina), téměř v samém středu České republiky. Jak již naznačuje název festivalu, je určen pro všechny, kteří se nechají rádi unášet fantazií, ať již svojí vlastní nebo někoho jiného. Vždyť je to také v České republice největší setkání všech příznivců fantazie a světů s ní spojených, ať se již jedná o fantastiku literární, filmovou, seriálovou, herní či jinou. Na své si přijdou nejen fanoušci sci-fi, fantasy a hororu, ale i ti se zájmem o moderní technologie, záhady, mytologii, historii, vojenství a dokonce i tanec a hudbu.
Festival fantazie je ale především plný zábavy. Kromě přednášek a dokumentů si zde dosytosti můžete užít filmy, seriály, divadelní a šermířská představení, besedy s tvůrci, hry a turnaje, různé soutěže, tanec a pochopitelně i hudbu.

Program
Kromě SoundtraConu můžete na Festivalu fantazie navštívit celou řadu dalších zajímavých programových linií:

AMcon - linie pro všechny fanoušky anime a mangy
Avalcon - program pro fanoušky fantastické literatury
BabCon - setkání příznivců sci-fi seriálu Babylon 5
Battlestar TARDIS - Battlestar Galactica, Doctor Who a Torchwood
BritCon - komediální seriál Červený trpaslík a obecně britský humor
ComicsCon - vše pro fanoušky komiksu a komiksových hrdinů
DiscCon - linie Úžasné Zeměplochy Terryho Pratchetta
FanFest - každoroční festival amaterských filmů a fanfilmů
Fantasy a mýty - vše o fantasy, především pak o světě Pána prstenů
FutureCon - konference o budoucnosti ve společnosti a technologiích
Gatecon - Hvězdná brána a seriály Stargate SG-1 a Stargate Atlantis
Harry Potter - vše o fantasy světě spisovatelky J.K. Rowlingové
HistoryCon - přednáškový blok zaměřený na dějiny a historické postavy
InfantilCon - setkání pro všechny lidi, kteří se chtějí vrátit do dětství
Jatkon - válečná technika, strategie, historie, současnost i budoucnost armád
Klasikon - setkání fanoušků staré dobré tištěné sci-fi a klasických sci-fi filmů
MaelströM - fantastika, historie, sociální věda, kultura a další sféry našeho světa
MerliNarnia - vše pro fanoušky a přátele fantasy série Letopisy Narnie
MoveCon - věnováno tanci, bojovým uměním, šermu, józe, masážím, apod.
NightCon - setkání pro příznivce nočního světa upírů a vlkodlaků
OnCon - programová linie pro hráče on-linových her na Internetu
OrientCon - vše pro fanoušky Japonska, jeho kultury a historie
SeriesCon - linie věnovaná pouze seriálům všeho možného druhu
SimpsCon - vše pro fanoušky rodiny Simpsonových ze Springfieldu
SlayerCon - setkání fanoušků Josse Whedona (Buffy, Angel, Firefly)
SpyCon - špióni, James Bond, Mission: Impossible, Alias, 24, apod.
Star Wars - linie určená pro fanoušky Hvězdných válek
SupernaturalCon - vše o populárním seriálu Lovci duchů
Trekfest - zábavou nabitá programová linie věnovaná Star Treku
ViragoFest - Xena, Herkules, Brutální Nikita, Zoufalé manželky, Čarodějky
celý program Festivalu fantazie
rozmístění programu FF 2013


Filmy
Nechce se vám sedět jenom na přednáškách a nebo sledovat jeden dokument či seriálovou epizodu za druhou? V průběhu Festivalu fantazie můžete v kině shlédnout za vstupné do 30 Kč hned několik filmů, od starších titulů až po úplné novinky.
přehled filmů


Hry
Rádi si hrajete, ať již v reálném nebo virtuálním světě? Tak pro vás je tu GameFest, setkání příznivců počítačových, konzolových, karetních, deskových a sportovních her a her na hrdiny, kde se můžete dosytosti vyřádit.
vše o hrách


Hosté
Na Festivalu fantazie se můžete kromě jiného setkat se spoustou známých osobností světa fantastiky. K nejzajímavějších hostům, na které můžete narazit, patří například Jan Kantůrek (český překladatel děl Terryho Pratchetta), Františka Vrbenská (spisovatelka), Ondrej Herec (překladatel a teoretik fantastiky), Jaroslav Mostecký (spisovatel), Miroslav Žamboch (spisovatel), Pavel Renčín (spisovatel), Tomáš Němec (šéfredaktor časopisu Pevnost) a řada dalších.
všichni hosté


Speciální program
A když vám ani tohle všechno nestačí, můžete navštívit různá divadelní představení, výstavu obrazů Lubomíra Kupčíka, soutěž kostýmů FF Cosplay, různé diskotéky, půlnoční taneční, karaoke show, tombolu a řadu slavnostních večerů. Kromě toho si v několika obchůdcích můžete nakoupit knížky, figurky a jiné fantasy zboží, deskové a karetní hry, hlavolamy, počítačové hry, metalické obrázky a dokonce i soundtracky. A když už budete mít toho všeho dost a budete chtít poznat krásy města Chotěboř, můžete navštívit místní zámek, ve kterém mimo jiné sídlí i městské muzeum a nebo se jen tak projít po zámeckém parku. A aby toho nebylo málo, na blízkém letišti v Dobkově si dokonce můžete zaplatit vyhlídkový let.
více o speciálním programuPřihlášení a služby
A teď vás jistě napadá, jak se na Festival fantazie můžu přihlást, jak se tam dostanu, kde budu spát, co budu jíst a hlavně kolik mě to všechno bude stát? Vezmeme to tedy pěkně popořadě.


Vstupné
Jak už to v životě chodí, každá legrace něco stojí a nic není zadarmo. Účast na Festivalu fantazie samozřejmě nemůže být vyjímkou. Velikost vstupného do jisté míry závisí na tom, na jak dlouho pojedete a kdy zaplatíte. Průměrné vstupné na jeden celý den činí 250 Kč. Pokud zaplatíte nejpozději do 31.5., můžete na celém pobytu ušetřit až 20%! Vzhledem k vstupným, která dnes na podobných akcích zaplatíte, a množství přednášek, soutěží, promítání, besed a jiných aktivit, které za to můžete navštívit, je cena přívětivá. I za lístek do kina, divadla či na koncert zaplatíte mnohdy víc. Navíc děti, senioři, nováčci a i ti, kteří aktivně lákají další účastníky, mohou získat slevy na vstupném.
více o vstupném


Pravidla účasti
Pochopitelně jako každá větší kulturní akce i Festival fantazie má svá pravidla, která by měl každý jeho účastník dodržovat. Jedná se o fanouškovskou akci, na které nikdo nevydělává (vstupné je vzhledem k nákladům udržováno skutečně na nejnižší možné míře). Všichni účastníci by tak měli dodržovat základní pravidla slušnosti, chovat se ohleduplně, dodržovat požární a bezpečnostní předpisy, nevyrušovat během pořadů, nepoškozovat zařízení, dodržovat čistotu, uklízet po sobě, poslouchat pokyny pořadatelů a samozřejmě nosit stále viditelně vstupenku s čitelným jménem, aby bylo vidět, že tam nejsou tzv. "na černo". Zamezíte tak zbytečným problémům, nedorozuměním a v krajním případě i vyloučení z festivalu. Nebudete-li si na místě něčím jisti, budete se chtít na něco zeptat nebo budete chtít upozornit na nějaký problém či nepravost, neostýchejte se a obraťte se na pořadatele. Pomáháte jim tak, aby byl Festival fantazie co možná nejlepší.
podrobná pravidla účasti


Přihlášení
Na Festival fantazie a tím pádem i na SoundtraCon se můžete přihlásit na této stránce:

Přihláška k účasti

Přihlašování probíhá v systému AMBER, ve kterém se provádí jednorázová registrace do systému a přihlašování účastníků na jednotlivé festivaly. Kromě toho je zde i možnost najít si spolujezdce na cestu do Chotěboře a zpět nebo třeba vyhledat anotace pořadů. Přednášející zde přihlašují své pořady do programu. Připomínáme účastníkům, kteří v minulosti Festival fantazie, Festival fantazie Speciál nebo PragoFFest navštívili a jsou v systému již zaregistrováni, že registrace v AMBERu stačila pouze jednou! Prosím nevytvářejte nový login, pokud už nějaký máte! Zbytečně byste tím pořadatelům festivalu komplikovali práci. Pokud jste zapomněli údaje k přihlášení, pokuste se najít mail, který vám systém po registraci poslal, a nebo postupujte podle nápovědy v systému.
Jak již bylo řečeno, nárok na snížené vstupné vzniká přihlášením a kompletní platbou nejpozději do 31.5.!


Doprava
Do Chotěboře, kde se Festival fantazie pořádá, se dá dostat hned několika způsoby. Nejvíce využívanou dopravou mezi účastníky je pravděpodobně přeprava po železnici pravidelnými spoji Českých drah ze směru od Havlíčkova Brodu nebo od Pardubic. Na Chotěbořském náměstí, které je coby kamenem dohodil od veškerého dění, kromě toho staví hned několik autobusových linek. Z Prahy dokonce vyjíždí speciální "festivalový autobus", který vás v pátek 29.6. přiveze a v neděli 8.7. odpoledne zase odveze zpátky do Prahy. Můžete samozřejmě využít vlastní dopravu autem. Parkování je povoleno hned na několika místech v okolí Kulturního domu Junior, hlavního centra festivalového dění. Po vlastních to samozřejmě také můžete zkusit, ale jen v závislosti na vzdálenosti výchozího bodu. Tato možnost je skutečně asi jen pro vytrvalé chodce. Leteckou a lodní dopravu zatím nikdo nezkusil. Ani ji moc nedoporučujeme! Nejspíš byste měli problémy s přistáním.
vše o dopravě na FF


Ubytování
Pokud chcete přijet na více dní, samozřejmě budete potřebovat někde uložit sebe a svoje věci. K tomuto účelu je k dispozici hned několik ubytovacích zařízení. Většina účastníků Festivalu fantazie zpravidla využívá spaní ve spacáku ve školních třídách a ve Sportovní hale za symbolický poplatek. Určitou novinkou je ubytování ve vlastním stanu v Aréně (zastřešený zimní stadion). Doporučujeme špunty do uší s sebou! Občas můžete narazit na chrápající či jiné zvuky vyluzující spolunocležníky. Větší pohodlí za větší peníz nabízí lůžka na internátech a ubytovnách a pro náročné za ještě větší peníz pak komfortní ubytování v hotelu. Cena ubytování se neodvíjí pouze od kategorie, kterou si zvolíte, ale i od délky pobytu. Čím více nocí si zaplatíte, tím vás ubytování vyjde v přepočtu na jeden den levněji. Pokud máte zájem o nějaké kvalitnější ubytování a spaní ve spacáku v místnosti s několika dalšími lidmi není zrovna vaše představa klidně strávené noci, doporučujeme se přihlásit s dostatečným předstihem. O lepší ubytování totiž bývá velký zájem.
podrobný přehled ubytování


Stravování
Nebojte se, na Festivalu fantazie hlady neumřete! A ani s sebou nemusíte tahat výslužku z domova. V Chotěboři si můžete zajít na jídlo do některé z mnoha hospod a restaurací. Musíte se ovšem připravit na možnost, že nebudete sami, kdo bude mít zrovna v tu dobu hlad, takže zde bývá občas plno a na dobrý oběd či večeři si musíte počkat. Někteří z návštěvníků využívají předplacené stravování, které si můžete objednat hned při přihlašování, snídani za 40 Kč, oběd za 70 Kč a večeři také za 70 Kč. Na místě lze za 20 Kč dokoupit polévku. Nevýhodou tohoto způsobu stravování je však omezení ve výběru jídel a v časovém období, kdy se jídlo vydává. Pokud zrovna v tu dobu běží nějaký program, který vás zajímá, musíte oželet buď program a nebo nechat propadnout jídlo. Pokud vysloveně netrváte na teplém jídle v restauraci, hospodě či jídelně, můžete se stravovat přímo v areálu festivalu. V Kulturním domě máte kromě dvou barů k dispozici i hospůdku a čajovnu, další bar je pak v Sokolovně a v kině Družba můžete navštívit oblíbený bar Velký voči. Pokud vám ani to nebude stačit, v okolí je hned několik supermarketů a obchodů s potravinami.
vše o stravování


Další služby
Organizátoři Festivalu fantazie nabízí mimo toho i další služby. Můžete si zahrát fotbálek, kulečník, šipky, fotbal, volejbal, badminton, půjčit si kolo a projet se po okolí, zúčastnit se burzy knih, časopisů, DVD, VHS nebo CD, připojit se na internet pomocí wi-fi nebo počítačů dostupných přímo na místě, atd. K dispozici je i šatna a v případě zranění či zdravotních potíží lékárnička. V kině také funguje informační služba na recepci. Další informace najdete též na informačních tabulích a v brožuře, kterou dostanete po přijezdu v účastnických materiálech.
více o informačních službách
více o dalších službách


Co s sebou
Rozhodně si nezapomeňte s sebou vzít peníze, doklady (občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti), vytištěné potvrzení přihlášky a hlavně dobrou náladu, toleranci a mysl a srdce otevřené novým přátelstvím a zážitkům. To ostatní je už jenom na vás, ale kdybyste přeci jenom nevěděli co s sebou a máte strach, abyste něco důležitého nenechali doma, tak vám třeba tahle stránka pomůže.


Podtrženo sečteno, na Festivalu fantazie nebudete muset spát pod mostem a ani tam neumřete hlady. Navíc se dovíte spoustu nových zajímavých věcí, seznámíte se s mnoha zajímavými lidmi, navážete nová přátelství a k tomu všemu si ještě užijete spoustu zábavy a tu správnou festivalovou atmosféru.

A samozřejmě také nepropásněte další SoundtraCon!

 

FF baner